VDn för Hotell Högland, Johan Lindfors, är uppenbarligen en idiot som inte vet hur man beter sig i affärsrelationer. Därför är tyvärr “Livets Ord” i Nässjö inställt. Han vill hellre jobba med 2Entertain än att jobba med ett “litet bolag han inte känner till” så då får han göra det.
Tråkigt för fans i Nässjö, men ni får ta er till en stad i närheten.
Edit: Helena förklarar närmare.
Ha ha, du är underbar. Hans förlust.
Tack, Magnus!
How true! Huvuvdet på spiken och så vidare…
Tråkigt att en idiot ska beröva oss Nässjöbor, (skäms att erkänna det), en stund av glädjande skratt….
Som du förstår är vi i ett stort behov av det, då han är inte den ende idioten i stan. Och stan i sig är en Jävla håla…. Hoppas kunna komma till Jönköping den 5/12..
MVH Jack!
Hej! Du ska ju uppträda på snerikes i uppsala ikväll, har du möjligen någon aning om man måste ha förköpt biljett eller om man har en chans att komma in ikväll ändå?
Johanna, vad jag vet har det varit utsålt sedan länge. Kommer till konserthuset i december, biljetter till det finns på ticnet.
Okej, vad synd. Jo jag har redan köpt biljetter tills när du kommer till borlänge.
GRRRRRRRR
Återigen gör ham ett misstag den där ‘mr högland’
Aldrig ska vi ‘få’ ngt kul i hålan…
pigalle o pinnen / brinnellskolan har vi som lokaler
hoppas ni kommer till stan NÅNgång
ja Johan är som vanligt otrevlig o trampar på folk om han får tillfälle.Lycka till mAGNUS
vad förvånad man blir att hotell högland sabbar en föreställning.. har än så länge aldrig hört något positivt om dom. Jävla idioter..